Prije 26 godina Beckham je debitovao za United, sjetite se ko je tada igrao za 'Crvene đavole'

NA DANAŠNJI DAN

0

Na današnji dan, 23. septembra 1992., dakle prije 26 godina ispisana je historija engleskog, ali i svjetskog nogometa. Tog je dana, naime, sir Alex Ferguson po prvi put na travnjak poslao tada 17-godišnjeg Davida Beckhama.

Beckham je sezonu prije briljirao u mladoj ekipi Manchester Uniteda, a prije 26 godina je dobio priliku upisati seniorske minute u utakmici Liga kupa protiv Brighton & Hove Albiona. Ušao je Beckham u igru umjesto ruskog nogometaša Andreja Kanchelskisa, a iako je Ferguson na ovoj utakmici kombinirao momčad te dao priliku nekim igračima s klupe, Beckham je travnjak dijelio s nekim veličinama poput Marha Hughesa, Paula Incea, Stevea Brucea, Garyja Pallistera i Denisa Irwina.

2

United je tu utakmicu pobijedio rezultatom 1:0, gol je zabio Danny Wallace, a Ferguson je od prve minute na travnjak poslao ovu momčad: Gary Walsh – Lee Martin, Steve Bruce, Gary Pallister, Denis Irwin – Paul Ince, Andrej Kanchelskis, Neil Webb, Danny Wallace – Brian McClair, Mark Hughes. Poštedu od te utakmice su dobili Peter Schmeichel, Ryan Giggs, Eric Cantona i Lee Sharp. Drugi mladići, Paul Scholes, Gary Neville i Nicky Butt, nisu konkurisali za tu utakmicu.