22. 07. 2018 - 20:27
Ko je čudo od djeteta iz Hrvatske kojem je Niko Kovač dao...
907
Ko je čudo od djeteta iz Hrvatske kojem je Niko Kovač dao priliku u prvoj postavi Bayerna?

JOSIP STANIŠIĆ

Index.hr
0

Bayern je u jučerašnjoj prijateljskoj utakmici u Klagenfurtu slavio protiv PSG-a s 3:1. Bila je to prva utakmica Nike Kovača na klupi Bayerna i prva pobjeda. U redovima obaju klubova nisu igrale najveće zvijezde. U Bayernu nije bilo Lewandowskog, Neuera, Müllera, Boatenga... U PSG-u nisu igrali Neymar, Cavani, Mbappé...

Bivši kapetan i izbornik hrvatske nogometne reprezentacije od prve minute priliku je dao 18-godišnjem Josipu Stanišiću. Mladi Josip igrao je cijeli prvi dio, a na početku drugog poluvremena zamijenio ga je David Alaba.

Stanišić je rođen u Njemačkoj u kojoj je i odrastao. Nogometnu karijeru započeo je u TSV München 1860, 2016. godine prešao je u SC Fürstenfeldbruck, a njegov talent prije godinu i pol dana prepoznao je Bayern s kojim je već osvojio kadetsku Bundesligu.

Za Bayern je igrao i u UEFA Youth ligi, a Stanišić osim njemačkog, ima i hrvatsko državljanstvo. Kovač je Stanišića odlučio povesti i na američku turneju.