KRAJ MARATONA Anderson bolji od Isnera nakon šest sati igre
907

ANDERSON U FINALU

0

Treći najduži meč u historiji tenisa, a drugi najduži ikada na Wimbledonu odigrali su Kevin Anderson i John Isner. Nakon šest sati igre slavio je Južnoafrikanac sa 3-2, po setovima 7-6, 6-7, 6-7, 7-6, 26-24.

Anderson i Isner taj peti set igrali su više od dva sata. Oba tenisera, poznata po svom sjajnom servisu, nisu dali protivniku break, ali jedan je morao da popusti. I desilo se to pri rezultatu 24-24 u petom setu kada je Anderson stigao do breaka, a nakon toga obavio lakši dio posla i odservirao za pobjedu.

Gubitak svog servis gema u ovom meču značio je i gubitak meča. Andersonu ostaje manje od 48 sati da se spremi za duel finala koje se igra u nedjelju, a protivnik će mu biti bolji iz duela Nadal-Đoković. Taj duel igra se večeras.