POVRATAK ROGERA: Bolji od Mische Zvereva u tri seta
907

SEZONA NA TRAVI

0

Roger Federer i Mischa Zverev sastali su se u drugom kolu ATP turnira u Stuttgartu. Federer je na ovom turniru postavljen za prvog nosioca i slavio je teže od očekivanog. Zverev je pružio jak otpor drugom igraču svijeta i uspio da osvoji prvi set rezultatom 6:3. Napravio je jedan break što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

U drugom setu, druga priča. Federer se probudio i riješio ga rezultatom 6:4. Ipak i u ovom setu je pretrpio jedan break, ali je napravio dva i tako osvojio set.

U trećem setu viđeno je najmanje neizvjesnosti, jer je Federer sa breakom prednosti stekao sigurno vodstvo početkom seta, da bi na kraju napravio još jedan break i ovjerio pobjedu za prolaz u četvrtfinale, gdje čeka pobjednika iz meča Pella - Gunneswaran.

Pobjeda Federera 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 6:2, teže od očekivanog, ali podsjećamo preskočio je sezonu šljake kako bi se pripremao za travu i najveći Grand slam, Wimbeldon.

Federer je 2. igrač na ATP listi dok Mischa Zverev zauzima 54. poziciju.