907

CHALLENGER IRVING

0

Mirza Bašić večeras je pobijedio nekadašnjeg šestog igrača svijeta Gillesa Simona.

Tridesettrogodišnji Francuz koji se trenutno nalazi na 70. mjestu ATP liste uspio je da se vrati u prvom setu nakon što je gubio sa 3:5, a naš teniser imao je i set loptu kod rezultata 5:4 u njegovu korist. No nije je iskoristio pa je sve bilo vraćeno na početak. Srećom po našeg tenisera uspio je da odmah napravi novi break, pa samim tim servisom i dobije prvi set. Drugi set otišao je poprilično lagano u koristi Francuza rezultatom 6:3. Dok treći odlučujući set dobija Bašić uz jedan break i spašenih pet break lopti, konačan rezultat seta glasio je 6:3.

Mirza Bašić ovom pobjedom prošao je u četvrtinu finala, a tamo čega boljeg iz meča Berrettinija i Smyczeka.