Barca bez Messija rutinski slavila kod Malage
907

PRIMERA

0

Fudbaleri Barcelone danas su stigli do 22. pobjede u prvenstvu Španije, pa sada sa utakmicom više imaju i 11 bodova više od Atletico Madrida.

Savladana je ekipa Malage na gostujućem terenu, nije bilo problema za ekipu Ernesta Valverdea, na kraju je završilo 0:2, iako u timu nisu bili ni Iniesta, ni Messi.

Već u 15. minuti je bilo 0:1, Alba je na fenomanalan način pronašao Luisa Suareza u kaznenom prostoru, Urugvajac je bez problema savladao protivničkog golmana za prednost Barcelone.

U 28. minuti smo vidjeli najveću majstoriju na meču, u glavnoj ulozi je bio Philippe Coutinho.

Pridošlica iz Liverpoola je uspjela da sa pet-šest metara savlada petom golmana Jimeneza, asistirao mu je Ousmane Dembele, momak koji se konačno našao u startnoj postavi u nedostatku Messija.

Samo minut nakon toga, velika greška i neoprezan start fudbalera Malage, Samuela Garcije, već je tada sve bilo riješeno u ovoj utakmici pošto je zbog starta dobio direktan crveni karton.

U nastavku bez velikih šansi, možda je najbolju imao Dembele da konačno probije led, ali mu se nije posrećilo.

Malaga ostaje na posljednjem mjestu na tabeli.