Nedović odveo Unicaju do trijumfa protiv Maccabija
907

EUROLIGA

0

Košarkaši Unicaje ubjedljivo su pobijedili Maccabi sa 83:69 večeras u 23. kolu Eurolige.

Sa učinkom od 15 poena, pet asistencija, tri skoka, po jednom blokadom i krađom, Nemanja Nedović je vodio Unicaju do pobjede nad 'Ponosom Izraela'.

Andalužani su loše ušli u meč, ali su poslije nekoliko minuta praznog hoda uspjeli da uhvate ritam i da na prvi mali odmor odu sa prednošću od četiri poena. Macabi je u drugo dionici vratio prednost, ali na poluvrijeme domaći odlaze sa pola koša viška. Unicaja je u trećem kvartalu uspjela da se odlijepi na plus devet, gosti su uspjeli da se spuste na minus pet pred odlučujućih deset minuta meča, ali u finišu Nedović preuzima stvar u svoje ruke i donosi pobjedu svom timu.

Na kraju je na semaforu pisalo 83:69.

Dvocifreni u ekipi Joana Plaze uz Nedovića bili su McCallum sa 14 i Augustine sa 12 poena.

Kod gostiju se izdvojio trio DeAndre Kane (15p), Deshaun Thomas (14p), Artsiom Parakhouski (12p).