907

EUROLIGA

0

Ekipa Olympiacosa je teže od očekivanog savladala Valenciju u 23. kolu Eurolige.

Olympiacos je u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost, činilo se tada da će rutinski dobiti utakmicu, ali nije bilo tako.

Valencia se u drugom kvartalu vratila u meč i do poluvremena otopila minus na svega pola koša zaostatka (40:39).

U trećem periodu igre Oly se ponovo odlijepio na dvocifren plus, ali "slijepi miševi" još jednom se vraćaju u egal i na tri i po minute do kraja su se primakli na jedan posjed. Da je Will Thomas pogodio drugi penal bilo bi neriješeno...

Ipak, u finišu kvalitet Pirejaca dolazi do izražaja, Vassilis Spanoulis je povukao i Olympiacos je slavio sa 80:70.

'Kill Bill' je bio ubjedljivo najbolji akter meča sa 25 poena i devet asistencija, odličan je bio i Nikola Milutinov sa 15 poena (7/8 za dva, 1/1 penali) i šest skokova.

Kod gostiju je najraspoloženiji za igru bio Fernando San Emeterio sa 19 poena, bivši bek Olimpijakosa Erick Green je ubacio 13, a Thomas 11 poena.

Vicešampion Evrope se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto na tabeli Eurolige, koje je privremeno zauzeo Fenerbahče nakon rutinske pobjede nad Olimpijom iz Milana.