Remi u Londonu, Messi konačno zabio Chelseaju
907

LIGA PRVAKA

0

Prvi duel 1/8 finala između Chelseaja i Barcelone završen je bez pobjednika - 1:1.

Mnogo više razloga za zadovoljstvo imaju Katalonci, 'plavci' su stvorili više prilika za gol, ali ih je jedan kiks petnaest minuta prije kraja meča koštao pobjede.

Conteov tim je došao u prednost poslije nešto više od sata igre, Willianu se vratilo za dva malera u prvom poluvremenu kada je stativa spašavala Barcelonu, treća je bila sreća i završila u mreži.

Chelsea je i poslije vodećeg gola nastavio sa praksom da prepusti loptu gostima i da dobrom postavkom zatvori prilaze svom golu, ali je u 75. minuti praktično sam sebi dao gol.

Moguće je da je neposredno prije izjednačujućeg gola Barca oštećena za penal, kada je Suarez pao u protivničkom šesnaestercu, ali odmah potom Christensen kardinalno griješi, vraća loptu u sredinu, Andres Iniesta je krade u opasnoj zoni, odigrava za Messija, koji u ovakvim situacijama ne prašta - 1:1.

Probao je Conte sa Moratom u finišu da dođe do pobjede, ali to nije donijelo nikakvu promjenu.

Barcelona tako iz Londona donosi veoma povoljan rezultat.