907

PORAŽEN OD RUSA

0

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić nije se plasirao u četvrtfinale Challengera u francuskom gradu Quimperu.

Rus Aleksej Vatutin, 166. igrač svijeta, pobijedio je 32 pozicije bolje plasiranog Bašića sa 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 7:6 (6). Meč je trajao sat i 51 minut.

Bašiću je brejk u četvrtom gemu prvog seta bio dovoljan da trasira put do vodstva od 1:0, a kada je Rusu i drugi put oduzeo servis sa 2:1 u drugom setu, činilo se da je na dobrom putu da obezbijedi mjesto među osam najboljih.

Ipak, Vatutin je napravio dupli brejk, vezao pet osvojenig gemova i preokrenuo rezultat - 6:3.

U odlučujućem setu oba tenisera bila su sigurna na svoj servis i odluka je pala u tie-breaku. Rus je poveo sa 4:1, imao je i 6:3, ali se Bašić vratio i izjednačio na 6:6, međutim, posljednja dva poena u meču pripala su njegovom rivalu.