Novo iznenađenje na EP-u: Ispali i Danci, ovom finalu se niko...
907
Novo iznenađenje na EP-u: Ispali i Danci, ovom finalu se niko nije nadao

EVROPSKO PRVENSTVO

0

Reprezentacija Švedske drugi je finalista Evropskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj.

U drugom polufinalu Šveđani su iznenađujuće savladali favorizovanu Dansku nakon produžetka sa 35:34.

Danska je u posljednjoj sekundi zabila za 28:28 protiv Švedske koja je imala +3 dvije minute prije kraja.

U 60 minuta Dance je predvodio Mikkel Hansen sa 11 golova, Lauge Schmidt je dodao 7, a Lasse Svan 5 golova. Gottfridsson je na ulasku u 59. minutu zabio za 28:25 vodstvo Švedse, a Lauge je uzvratio na drugoj strani par sekundi kasnije za danskih -2. Pola minute do kraja Svan je pogodio za gol zaostatka, a nakon što je Tollbring pogodio okvir gola, Svan je doslovno u zadnjoj sekundi s krila zabio za 28:28.

Šveđani su gotovo cijeli susret vodili na krilima Zachrissona i Gottfridssona sa po šest golova, a Ekberg je dodao pet.

Arneson je otvorio produžetke, Lauge triput zaredom vratio utakmicu u egal nakon švedskih golova,  onda su Zachrisson i Ekberg zabili za 31:33.

U finalu će Švedska igrati protiv Španije.