Fantastična igra naših predstavnika: Zrinjski u Mostaru...
Fantastična igra naših predstavnika: Zrinjski u Mostaru savladao Split

ZRINJSKI U BORBI ZA FINAL FOUR

0

Sjajno 12. kolo za bh. predstavnike u ABA 2. ligi.

Zrinjski je u Mostaru savladao Split sa 85:75 i nastavio veliku borbu za Final Four.

U prvoj četvrtini je bilo 27:19 za domaće, koji su održavali veliku prednost tokom čitave utakmice. Princ je trojkom u 34. minuti utakmice donio Mostarcima maksimalnih plus 21, 81:60. Domaće je do pobjede vodio Vedran Princ sa 25 poena, pet asistencija i isto toliko skokova dok je Marko Ramljak dodao 17 poena uz šest skokova i pet asistencija. Kod Splita Kedžo je bio najbolji sa 18 poena i četiri skoka dok je Marčinković dodao 13 poena.

Zrinjski ima bilans sedam pobjeda i petoplasirani je sa Rogaškom, a Vršac i Krka na trećem i četvrtom mjestu imaju po pobjedu više. Drugi naš predstavnik, Bosna Royal je jučer savladala Vršac u gostima rezultatom 81:78.