Uzbudljivo u Veroni: Bologna do pobjede u sudijskoj nadoknadi
907

SERIE A

0

Ekipa Chieva je doživila novi poraz, treći u posljednje četiri utakmice, ovoga puta su na svom terenu izgubili od Bologne koja je stigla do pobjede sa igračem manje na samom kraju utakmice - 2:3 (1:1).

Već nakon četiri minuta Mattia Destro dovodi Bolognu u prednost, najbolje se snašao nakon izvedenog kornera, ali su domaći do kraja poluvremena uspjeli da izjednače rezultat.

Ponovo korner, Birsa ga je izveo, Inglese najviše skočio i poravnao rezultat u 32. minuti.

Nastavak nam je donio novo vodstvo Bologne već u 50. minuti utakmice, Verdi je naletio na loptu nakon lošeg odbitka golmana Chieva, uspio je da pogodi za 1:2.

Poli je dobio drugi žuti karton u 81. minuti, Chievo je imao šansu da stigne do izjednačenja, što im je i pošlo za rukom. Cacciatore je strijelac, asistencija se piše Radovanoviću.

Cacciatore je od junaka došao do tragičara, okliznuo se u 90. minuti, Destro je došao do lopte i lagano savladao Sorrentina za 2:3!