Tenerife slavio u Barceloni, novi neuspjeh Valencije
907

ENDESA LIGA

0

Košarkaši Tenerifea pobijedili su Barcelonu u gostima poslije produžetka sa 93:91, u duelu 11. kola Endesa lige.

Barca je izgubila treći put i sada ima pobjedu manje od Reala, dok su Tenerife na devetom mjestu sa 6-5.

Utakmica je bila izjednačena tokom svih 45 minuta, a San Migel je u produžetku donio pobjedu gostima.

Blistao je Ponitka sa 28 poena i 10 skokova, a Abromaitis je dodao 17 poena. Na drugoj strani Navarro je ubacio 22, a Sanders 14 poena.

Valencia je nakon poraza od Maccabija u Tel Avivu u 11. kolu Eurolige doživjela neuspjeh i na gostovanju Estudijantesu u Madridu.

"Studenti" su odigrali sjajno u posljednjoj četvrtini, riješili posljednjih deset minuta igre u svoju korist sa 23:15 i pobijedili rezultatom 73:71.

Najveće zasluge za pobjedu pripadaju Brownu i Sutonu, koji su ubacili po 15 poena, odličan je bio i Vicedo sa 11 poena i 9 skokova.

Najzapaženiji u redovima Valencije bio je Tibor Pleiss sa 21 poenom i 12 skokova, dvocifreni su bili Erick Green sa 13 i Fernando San Emeterio sa 11 poena.

'Slijepi miševi' će narednu utakmicu igrati protiv Crvene zvezde pred svojom publikom u petak u okviru 12. kola Eurolige.