907
Maccabi slavio protiv Žalgirisa, Fenerbahče i Olympiacos sigurni u Španiji

EUROLIGA

0

Maccabi nastavlja da igra po sistemu toplo-hladno, oni su danas na svom terenu uspjeli da savladaju vrlo dobri Žalgiris ove sezone sa 81:74.

Domaćin je igrao odlično, posebno u drugoj četvrtini kada su napravili veliki plus nakon čega nisu ispuštali prednost.

Norris Cole je bio najbolji u Maccabiju sa 26 poena, a istakao se i Jonah Bolden sa 6 poena, 10 skokova, 4 asistencije i 5 ukradenih lopti.

Na drugoj strani Milaknis 19 poena, Jankunas 11.

Posljednje dvije utakmice 10. kola Eurolige zakazane za četvrtak odigrane su u Vitoriji i Valenciji.

Aktuelni šampion Evrope slavio je na gostovanju Baskoniji rezultatom 83:69 (15:25, 26:12, 25:14, 17:18) i tako stigao do sedme pobjede u tekućoj sezoni.

Fenerbahče je nakon preslišavanja ruskih predstavnika lako izašao na kraj sa Baskonijom. Ekipa Željka Obradovića imala je više raspoloženih igrača u odnosu na rivala i potpuno zasluženo slavila u Vitoriji.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, imao je prednost sve do završnice druge četvrtine, ali je Fener serijom 11:4 preokrenuo i na odmor otišao sa četiri poena viška.

Utakmica je prelomljena u korist gostujućeg tima u završnici trećeg kvartala kada je Fener otišao na, do tog momenta, maksimalnih +15 pa je u posljednjoj četvrtini rutinski odrađen posao.

Čak šestorica igrača Fenerbahčea ostvarila su dvocifren poenterski učinak na gostovanju Baskoniji, a najefikasniji je bio James Nunnally sa 16 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Svoj doprinos u trijumfu Fenera dali su još Kostas Sloukas (14 pts, 3 sk, 6 as), Luigi Datome (12 pts, 5 sk, 2 as), Brad Wanamaker (11 pts, 6 sk, 4 as).

U poraženom sastavu Tornike Shengelija je postigao 13 poena.

Prošlosezonski finalista Olympiacos večeras je gostovo u Valenciji.

Fantastična timska odbrana i dobra rješenja u napadu omogućili su Olympiacosu da stigne do osme pobjede u sezoni i zadrži prvo mjesto na tabeli poslije deset mečeva.

Grci su savladali Valenciju rezultatom 72:64 (20:13, 15:17, 19:15, 18:19) i tako stigli do četvrte uzastopne pobjede u Euroligi.

U odsustvu Vassilisa Spanoulisa Oli su do pobjede predvodili Kostas Papanikolaou (13 pts, 6 sk, 4 as), Georgios Printezis (12 pts, 14 sk) i Janis Strelnieks (12 pts, 3 sk, 3 as).

Najefikasniji igrač utakmice bio je član Valencije Erick Green koji je ubacio 26 poena. Tibor Pleiss je dodao 14 poena u poraženom sastavu.