Košarkaši BiH u Skenderiji srušili Rusiju na startu kvalifikacija
907

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Košarkaška reprezentacija BiH trijumfovala je protiv Rusije sa 81:76 u 1. kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. u Rusiji.

Rusi su bolje otvorili susret, te su sve do sredine prve četvrtine vodili zahvaljujući brojnim greškama bh. košarkaša. Igrači Duška Vujoševića brzo su se konsolidovali te su uzvratili pa potom i poveli, ali to vodstvo nisu uspjeli zadržati dok kraja prve četvrtine, koju su Rusi završili u svoju korist 21:20.

U drugoj četvrtini, slična igra kao i u prvoj, mnoštvo grešaka na obje strane. Najveću prednost imali su gosti - šest poena (27:33). Međutim do kraja poluvremena BiH je uspjela protiv favoriziranog protivnika doći do izjednačenja 38:38.

Na kraju treće četvrtine Zmajevi su imali četiri poena prednosti, a Rusi ni u posljednjoj četvrtini nisu mogli probiti sjajnu odbranu naše selekcije na ovom meču.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bio je Musa sa 18 poena, Gordić je imao 16, a Stipanović 13. Kod Rusa se istakao kapiten Fridzon sa 22 poena.

Naredni meč naši košarkaši igraju ponedjeljak na gostovanju kod Francuske.