907
Crouch srušio rekord Premier lige! PAOK skinuo lidera, preokret Bologne u Veroni

EVROPSKE LIGE

0

U posljednjoj utakmici 12. kola engleske lige Brighton i Stoke odigrali su 2:2. Gosti su dvaput vodili (Choupo-Moting 28., Zouma 45.), domaći se dvaput vratili (Gross 44., Izquiero 60.).

No, priča utakmice je Peter Crouch , koji je ušao u 73. minuti za Stoke umjesto Xherdana Shaqirija, te postao rekorder u historiji Premier lige sa 143 utakmnice u kojima je ušao s klupe!

U zadnjoj utakmici 13. kola Serie A Bologna je s 3:2 nakon preokreta slavila kod Verone. Cerci je u 13. zabio za 1:0, Destro u 22. izjednačio, ali Caceres u 33. opet vratio vodstvo Veroni. No, Okwonkwo u 74. i Donsah u 75. rade konačan preokret.

Bologna je deseta sa 17 bodova, a Verona pretposljednja sa šest.

U posljednjem susretu 12. kola La Lige Eibar je kod kuće s 5:0 razbio Betis i pobjegao fenjeraškom trojcu: sad ima 11 bodova, dok su u zoni ispadanja Malaga sa sedam, te Alaves i Las Palmas sa po šest.

Amat je zabio autogol u 6. minuti, Escalante povisio u 30., a Betis je u 55. ostao bez isključenog Mandija. Charles je pogodio iz penala u 56., pa opet u 71., a Sergi Enrich u 80. potvrdio je visoku pobjedu.

Zanimljivo je bilo u Grčkoj, gdje je PAOK našeg Gojka Cimirota skinuo lidera Atromitos pobjedom 2:1 (Vieirinha 45. - 11 m, Djalma 71. / Stroungis 22.), Cimirot je igrao 65 minuta, a nakon 11 kola PAOK i AEK imaju po 21 bod, Atromitos i Olympiakos po 20.