Nova blamaža Gaučosa: Vodili 2:0, a onda im je Nigerija...
907
Nova blamaža Gaučosa: Vodili 2:0, a onda im je Nigerija očitala lekciju

PRIJATELJSKI MEČ

0

Fudbaleri Argentine pretrpili su poraz u Krasnodaru u prijateljskoj utakmici od Nigerije rezultatom 2:4 (2:1).

Ekipa Jorgea Sampaolija brzo je stekla prednost od dva gola, a strijelci su bili Ever Banega iz slobodnog udarca i Sergio Aguero, pogoci su pali u 27. i 36. minuti.

Ipak, u samoj završnici prvog dela igre, Kelechi Iheanacho je smanjio rezultat na 2:1, a potom je u nastavku uslijedio totalni preokret.

Sampaoli je već na poluvremenu izveo Aguera, uveo Benedetta, a ubrzo ubacio i Alejandra Gomeza, Belushija, Rigonija, Insuu umjesto Lo Celsa, Dybale, Di Marije, Pavona, mijenjao razne kombinacije u formaciji, i zasluženo "popio" tri komada.

Već u 52. minuti Iwobi je izjednačio na 2:2, a u 54. je Idowu preokrenuo u korist Nigerijaca. Fudbaler Arsenala je u 73. minuti postigao svoj drugi pogodak za konačni preokret i pobjedu Nigerije koja će natjerati Sampaolija da ko zna koji put stavi prst na čelo kada uigrava raznorazne kombinacije i igrače.

Podsjetimo, Lionel Messi je dobio zasluženu poštedu na ovoj utakmici i ranije je otputovao u Barcelonu sa ruske turneje.