Antverp slavio u Skenderiji protiv Bosne
907

FIBA EUROPE KUP

0

Košarkaši Bosne Royal večeras su u Skenderiji izgubili od ekipe Telenet Điants Antverp rezultatom 91:84 u okviru prvog kola FIBA Europe kupa.

Gosti su bolje otvorili meč te su nakon sredine prve četvrtine imali 14 poena prednosti. Prva dionica završena je 15:25 u korist gostiju.

U nastavku su Studenti zaigrali bolje i primakli se u jednom dijelu druge dionice na samo tri poena zaostatka, ali su Belgijanci iskoristili nekoliko grešaka u odbrani Bosne i na odmor otišli sa 45:37.

Treća četvrtina bila je izjednačena 23:23, u finišu su gosti sigurno odigrali i utakmicu okončali u svoju korist.

Najefikasniji u timu Bosne bio je Bradford sa 29 poena, a Šturanović je ubacio 14.  S druge strane Kalinoski je ubacio 19, a Clark 16 poena.

U drugom kolu 25. oktobra Bosna dočekuje Groningen.