Vršac slavio u dosta zanimljivom meču, Bosna pružila dobar otpor
907

1. kolo ABA DRUGE LIGE

0

Košarkaši Bosne Royal su porazom započeli učešće u Drugoj ABA ligi. Vršac je večeras slavio u Skenderiji 84:77.

Gosti iz Srbije su odlično otvorili meč i poveli 8:0, te su prvu dionicu riješili u svoju korist sa 24:18.

Ipak, do poluvremena Studenti su smanjili na 42:39, ali je presudna bila treža četvrtina koju je Vršac dobio sa 27:17.

Pokušala je Bosna u potpunosti preokrenuti rezultat, pa je serijom 11:0 prišla samo na četiri razlike.

Ipak, vremena i znanja za konačni preokret nije bilo, te su gosti zasluženo slavili.

Kutlešić je predvodio goste s 20 poena i šest skokova, dok je Simeunović dodao 14 koševa.

Najbolji u bordo timu bio je Knežević s 23 poena, dok je Walker dodao pet manje.

Uprkos porazu sarajevska publika može biti sretna jer se Studentni nakon davne 2010. vraćaju u jedno regionalno takmičenje.

Bosna: Walker 18, Pašajlić 11, Ikonić 6, Knežević 23, Bradford, Rešidović 2, Ćurevac, Blair 4, Đelmo, Radukić 4, Šturanović 9, Durak.

Vršac: Đerić 9, Kočović 5, Mitrović 6, Glišić 4, Kutlešić 20, Đorđević, Munižaba, Veljković 5, Uzelac, Savović 5, Ostojić 16, Simeunović 14.