Lazio ubjedljiv u Veroni, Inter jedva do pobjede protiv Genove
907

SERIE A

0

Odigrane su još četiri utakmice 6. kola talijanske Serije A.

Fudbaleri Lazija oporavili su se nakon debakla protiv Napolija u srijedu (1-4) savladavši u gostima Veronu sa 3:0.

Ponovo je briljirao Ciro Immobile sa dva pogotka (24. i 41. minut), dok je jedan dodao sve bolji Crnogorac Adam Marušić u 60. minuti. Senad Lulić kao kapiten je odigrao cijeli meč u redovima Lazija.

Nebeskoplavi su se popeli na četvrto mjesto, dok je Verona i dalje bez pobjede i sa samo dva boda drži 18. mjesto.

Interu nije bilo nimalo lako protiv Genove. Izabranici Luciana Spallettija nikako nisu mogli bedem gostiju sve do 88. minute. Joao Mario je centrirao iz kornera, a u šesnaestercu se odlično snašao Danilo D'Ambrosio, koji je skočio i zatresao mrežu. Do kraja su Omeonga i Taarabt zaradili crvene kartone kod gostiju. Zukanović je odigrao cijeli meč u dresu Genove.

Inter je i dalje treći sa 16 bodova, dva manje od vodećih Napolija i Juventusa. Genova i dalje zna za trijumf te je tek na 19. mjestu.

Sa dva pogotka u drugom poluvremenu Chievo je stigao do slavlja na Sardiniji kod Cagliarija. Inglese je načeo mrežu domaćih u 53., a sve dileme oko pobjednika razriješio je Stepinski u 93. minuti.

Prvi trijumf u sezoni ostvario je Crotone, koji je sa 2:0 savladao posljednjeplasirani Benevento.