Trka za prvo mjesto: Rafa ili Roger?
907

ZAVRŠENI GRAND SLAM TURNIRI

0

Završeni su svi Grand Slam turniri za 2017. godinu, ali daleko od toga da je Rafael Nadal titulom u New Yorku obezbijedio prvo mjesto na ATP listi do kraja. Glavni rival biće mu Roger Federer.

Na ATP listi Nadal ima 9.465 bodova, 1.960 više od Federera, ali za temu osvajanja prvog mjesta na kraju godine sada je važnija ATP trka, koja se, u slučaju ove dvojice tenisera, ne razlikuje pretjerano od liste, jer praktično ništa ne brane od prošlogodišnjih bodova. Nadal ima 9.365, dok je Federer na istom bodovnom saldu, tako da ih dijeli u ovom trenutku 1.860 bodova, a u igri je čak 5.550 bodova.

Naravno, ovo je samo u slučaju da igraju maltene svake nedjelje, pa da se pojavljuju čak i na turnirima serije 250. Mnogo je realnije očekivati ih na mastersima i eventualno po jednom iz serije 500. U tom slučaju Španac i Švicarac se bore za 4.300 bodova, tako da nas očekuje uzbudljiv finiš sezone, a možda se čak konačan rasplet odloži za završni masters u Londonu.

Tamo maksimalno može da se osvoji 1.800 bodova. Ako bi Federer srezao razliku na manje od 800 poena, u tom slučaju bi čitava sezona stala u eventualni finalni okršaj dva asa.

Teoretski, ali samo teoretski, šansu da postane na kraju sezone broj 1 ima Saša Zverev. Ali to samo pod uslovom da osvoji sve turnire na kojima bi fizički mogao da učestvuje i osvoji 5.550 bodova, a da Federer i Nadal već sada završe sezonu.