Stariji Zverev doživljava tenisku renesansu, Čilić i Ćorić ispali
907

US OPEN

0

Loš dan za hrvatski tenis na posljednjem Grand Slamu sezone zaokružen je porazom Borne Ćorića od Južnoafrikanca Kevina Andersona – 6:4, 6:3, 6:2.

Poslije Marina Čilića, koji je poražen od Argentinca Diega Schwartzmana, eliminisan je i Ćorić. Meč između 28. nosioca i tenisera iz Zagreba trajao je svega 109 minuta i Anderson ni u jednom momentu nije dozvolio Borni da se ponada u prolaz među 16 najboljih.

Tako se još jednom potvrdilo da je najteže igrati poslije velike pobjede, jer je Ćorić u prethodnoj rundi zaustavio zvijezdu u naletu, četvrtog nosioca Aleksandra Zvereva.

Njegov naredni protivnik biće Talijan Paolo Lorenzi koji je u tri seta slavio protiv sunarodnika Thomasa Fabbiana, 6:2, 6:4, 6:4.

U četvrtoj rundi je i 16. nosilac, Francuz Lucas Pouille koji je bio bolji od Mihaila Kukuškina iz Kazahstana, 2:6, 6:3, 6:4, 6:4. Pouille će za plasman u četvrtfinale igrati sa Schwartzmanom.

Stariji od braće Zverev, 30-godišnji Mischa, u 2017. doživljava pravu tenisku renesansu. Poslije četvrtfinala na Australian Openu 30-godišnji teniser sada ima priliku da isti rezultat postigne i u New Yorku, a kako igra i kakva je situacija u donjoj polovini žrijeba, to ne bi bilo nikakvo iznenađenje.

Zverev je na stadionu „Arthur Ashe“ u meču protiv najbolje rangiranog američkog tenisera i desetog nosioca Johna Isnera posao završio za svega 127 minuta - 6:4, 6:3, 7:6. Protivnik Nijemca u osmini finala je takođe Amerikanac, Sam Querrey. On je u trećem kolu nadigrao Radua Albota u četiri seta, 4:6, 6:2, 6:4, 6:4.