907

PREMIERSHIP

0

Chelsea je u trećem kolu Premier lige na Stamford Bridgeu s 2:0 dobio Everton.

Plavci su poveli u 27. minuti nakon sjajne kombinacije Španaca Morate i Fabregasa. Cesc je dao za napadač, ovaj je minijaturom izbacio braniča, pa vratio za veznjaka, koji udarcem iz prve pogađa za 1:0.

Pitnje pobjednika Chelsea je riješio u 40. minuti kada je Azpilicueta s desne strane ubacio točno na glavu Morate koji donosi 2:0. Španskom napadaču to je drugi gol u trećem nastupu u Premier ligi. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a zanimljivo Everton u 90 minuta nije uputio udarac u okvir gola domaćina. Za goste je od 46. minute veoma dobro igrao i Muhamed Bešić.

U drugoj utakmici koja se igrala u isto vrijeme WBA i Stoke su odigrali 1:1. Domaćin je vodio od 61. minuti golom Rodrigueza, a bod gostima donio je Crouch u 77. minuti.