26. 08. 2017 - 20:27
United slavio uprkos brojnim promašajima: Mourinhu igrači s...
907
United slavio uprkos brojnim promašajima: Mourinhu igrači s klupe osigurali perfektan start sezone

PREMIERSHIP

0

Mourinhov stroj melje i dalje. U trećem kolu Premier lige Manchester United je na Old Traffordu s 2:0 dobio Leicester.

Vragovi su imali dominaciju od prve minute, no u prvom poluvremenu istaknuli su se promašajima. Prednjačio je Pogba koji je imao čak pet pokušaja prema golu Schmeichela.

U 52. minuti nakon igranja rukom Simpsona domaćin je dobio jedanaesterac, no udarac Lukakua odbranio je Schmeichel.

No, to nije obeshrabrilo domaćine, a junaci su bili igrači s klupe. Rashford je ušao u 67. minuti pa za 1:0 zabio u 70., dok je Fellaini ušao u 74., a osam minuta kasnije postavio konačnih 2:0. Belgijanac je inače pogodio iz ofsajda, ali gol je priznat.

United je tako nakon tri kola na vrhu s devet bodova uz gol razliku 10-0, dok je Leicester 16. s tri boda.