907
Dvojica istih navijača Cityja prije četiri godine i jučer u očaju gledju šta im radi Rooney

SLIKA GODINE

0

U posljednjem susretu 2. kola Premier lige Manchester City je sinoć na domaćem terenu protiv Evertona odigrao 1:1.

Nogometaši Evertona poveli su u 35. minuti, a strijelac je bio niko do Wayne Rooney, kojem je to bio 200. pogodak u Premier ligi.

Od njega je uspješniji samo legendarni Alan Shearer, koji je zabio nevjerovatnih 260 golova.

City je skoro cijelo drugo poluvrijeme imao igrača manje, jer u 44. minuti najskuplji defanzivac u povijesti Kyle Walker isključen nakon što je u dvije minute dobio dva žuta kartona.

Uprkos tome što su imali igrača manje, nogometaši Manchester Cityja dominirali su u drugom poluvremenu i u 82. minuti preko rezerviste Raheem Sterlinga stigli do zasluženog boda.

U centru pažnje bio je pak bivši napadač Uniteda. Rooneyja su navijači Cityja od prve minute utakmice vrijeđali, zviždali mu na svaki dodir s loptom.

Ipak, to legendu nije spriječilo da postigne pogodak i to 200. u Premiershipu. Nevjerovatno zvuči da je sve jubilarne pogotke postizao protiv samo dva tima.

Tako je recimo Arsenalu dao prvi gol u karijeri, 50. protiv Cityja, 100. opet Topnicima, a 150. i 200. upravo Građanima.

Postigao im je i onaj čuveni gol škaricama, kojeg još uvijek svi prepričavaju.

Engleski mediji nakon jučerašnjeg gola složili su zanimljiv kolaž.

Naime, spojili su dvije fotografije koje prikazuju dvojicu istih navijača Cityja od prije četiri godine i danas koji u nevjerici i očaju promatraju veselje Rooneya nakon što im je zabio gol. Očito su u pitanju otac i sin.