27. 05. 2017 - 18:21
CELTIC OSVOJIO 37. KUP ŠKOTSKE: Zeleno - bijeli u delirijumu,...
907
CELTIC OSVOJIO 37. KUP ŠKOTSKE: Zeleno - bijeli u delirijumu, The Treble u klupskim vitrinama!

Sezona iz snova

0

Fudbaleri Celtica osvajači su troduple krune u Škotskoj. Nakon prvenstva i Liga kupa, danas su se Zeleno – bijeli domogli i pehara osvajača škotskog Kupa, 37. u svojoj bogatoj istoriji!

Finale je odigrano na Hampden Parku, a protivnici Kelta bili su fudbaleri Aberdeena koji su prvi došli u vodstvo već u 9. minuti preko Hayesa.

Celtic je nakon samo dvije minute igre preko Armstronga poravnao na 1:1, a pobjednički pogodak postigao je Rogic u drugoj minuti sudijske nadoknade meča.

Celtic je zadnji put osvojio škotski kup u sezoni 2012/13, a ova sezona ostaće upamćena kao istorijska jer Zeleno – bijeli je završavaju bez poraza! Uz to osvojili su popularni The Treble (Prvenstvo, Liga Kup i Kup).