LIGA ZA OPSTANAK: Olimpic i Metalleghe ispali u niži rang,...
907
LIGA ZA OPSTANAK: Olimpic i Metalleghe ispali u niži rang, provukli se Vitez i Čelik!

BHT Premijer liga BiH

0

Utakmicama zadnjeg, 10. kola puštena je zavjesa na borbu za opstanak u društvu najboljih.

Od naredne sezone Olimpic i Metalleghe će igrati u Prvoj ligi FBiH, dok su spas u zadnji čas ugrabili Čelik i Vitez.

Metalleghe je gostovao kod Mladosti iz Doboja kod Kaknja gdje su remizirali 2:2, nedovoljnu da opstanu u Premijer ligi.

Domaći su došli u vodstvo preko Maksimovića u 54. minuti, no Jajčani preko Rašića u 70. i Vidovića u 77. minuti dolaze do preokreta. Ipak, u 88.minuti Mladost dolazi do boda.

Na Otoci je Vitez savladao Olimpica 0:1 golom Dedića iz 12. minute, a Čelik je bod spasa našao na Pecari.

Široki je poveo nakon autogola Sadikovića iz 6. minute, ali zlata vrijedan gol za zlata vrijeda bod donosi Karić u 69. minuti.

Čelik je sezonu okončao sa 35 bodova koliko ih je sakupio i Vitez. Metalleghe je ostao predzadnji na tabeli sa 32 osvojena boda.