907
Boca sjajnim preokretom do trijumfa u najvećem argentinskom derbiju

BRILJIRAO TEVEZ

0

Boca Juniors na gostovanju je pobijedila River Plate u južnoameričkom Superclasicu sa 4:2.

Boca je povela golom Boua u 14. minuti, preokrenuli su do poluvremena Driussi u 34. i Alario u 40.,

Ipak, u nastavku novi preokret, u režiji Carlosa Teveza. Najprije je izjednačio u 62., a potom i zabio krasan gol s ruba šesnaesterca u 81. Centurion je potvrdio pobjedu Boce u 90. minuti.

Prvi je to put nakon 18 godina da je Boca preokrenula u derbiju, Riverov trener Gallardo kukao je da je njegova ekipa bila bolja i nezasluženo izgubila, a Carlos Tevez odgovorio je na priče da odlazi u Kinu:

"Ne, nije mi ovo bio posljednji derbi."

boca-juniors

Boca nakon 13 kola vodi s 28 bodova, Estudiantes i San Lorenzo imaju po 27, dok je River tek 11. s 19 bodova.

Inače, duelu na "Monumentalu" prethodile su i "igrice" u režiji domaćina. Naime, u svlačaionici gostiju naprasno su prestali da rade klima uređaji, a ni pokušaj predstavnika Boce da s dva pozajmljena ventilatora iz hotela malo rashlade prostoriju nije uspio, jer je misteriozno nestala električna energija.

river-boca-superclasico-torneo-primera-division-11122016-1k0pd1zgvbdip1pdouoxa8llcy

Međutim, ni to ih nije omelo, već ih dodatno motivisalo da slave u najvećem argentinskom derbiju.