Eibar priredio iznenađenje na gostovanju kod Elchea
907

Primera

S. T.
0
Novi prvoligaš Eibar uspio je da odnese sva tri boda sa gostovanja Elcheu, rezultat je bio 0:2 (0:2). Eibar je u prošlom kolu poražen od La Corune na svom terenu prilično nesretno, ali na ovom meču su uspjeli sve da naplate i dođu do velike pobjede. Sve im je išlo na ruku, poveli su već u trećem minutu golom Dania Garcije, koji je iz velike daljine, sjajnim udarcem savladao domaćeg golmana. U 17. minutu moglo je biti i dva nula, ali udarac Arruabarrene je izblokirao defanzivac Elchea na samoj gol liniji. U 42. minutu Albentosa je ispravio kiks svog saigrača i donio prednost od 2:0 gostima, kojom se otišlo na odmor. Albentosa je postigao gol glavom, poslije kornera koji je izveo Berjon. U drugom poluvremenu, očekivano, Elche je krenuo od samog starta vrlo ofanzivno, kako bi eventualno ranim golom uveo meč u zanimljivu završnicu, ali im to nije uspjelo. Najbolje prilike propustili su Herrera i Mosquera, ostalo je 0:2 na veliku radost gostiju.