907

Bundesliga

M. G.
0
Prva utakmica četvrtog kola njemačke Bundeslige igrana je u Freiburgu gde je istoimeni klub dočekao berlinsku Herthu, a naš reprezentativac Mensur Mujdža odigrao je drugo poluvrijeme za domaću ekipu. Dva kluba priredila su sjajnu utakmicu koja je završena rezultatom 2:2 (1:1) a koju su obilježili prelijepi golovi i majstorije Brazilca Ronnyja. Prvi su do prednosti stigli fudbaleri Freiburga, golom Marca-Olivera Kempfa koji je glavom pogodio mrežu Herthe poslije kornera koji je izveo Jonathan Schmid. Radost domaćih nije bila dugog daha za šta se pobrinuo večeras sjajni Ronny golom u 36. minutu. Fudbaleri Freiburga napravili su prekršaj u opasnoj zoni a Ronny je udarcem u gornji lijevi ugao gola domaćih savladao nemoćnog Burkija. Neriješen rezultat ostao je na snazi do odlaska na odmor ali i do 79. minuta kada ponovo domaćin stiče prednost. Centaršut sa desne strane rezultirao je šansom za Felixa Klausa koji loptu zahvata desnim dijelom stopala i pogađa mrežu Krafta za 2:1. Kada je u 90. minutu sudija dao znak da će nadoknaditi još četiri minuta izgledalo je da se ekipa našeg Mensura Mujdže nalazi pred prvom pobjedom u novoj sezoni ali je onda uslijedio šok. Najprije su gosti ostali sa desetoricom na terenu a pokušaj Freiburga da iz slobodnog udarca stavi tačku na meč nije pošao po planu. Na drugoj strani Hertha je u posljednjim sekundama nadoknade stvorila priliku preko Ronnyja koji je fauliran prilikom udarca ka golu. Gužva koja je nastala nakon što je sudija nagradio Herthu slobodnim udarcem trajala je puna tri minuta a onda je Ronny u sedmom minutu nadoknade postavio konačnih 2:2, svojim drugim golom iz slobodnog udarca. Na taj način dvije ekipe su podijelile bodove pa poslije četiri odigrane utakmice ni Freiburga, ni Hertha nemaju pobjedu.