Kako je to moguće? Zmajevi poraženi, a nacija u transu! Mi smo ponosni na vas!

SP Brazil

E. H.
0
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Argentine sa 1:2 u svom prvom susretu na SP u Brazilu. Međutim, bez obzira na poraz, moramo reći kako su izabrancii selektora Safeta Sušića oduševili svojom igrom. Možda i ključni trenutak utakmice desio se već nakon samo dvije minute i deset sekundi. Nako jedne ubačene lopte sa lijeve strane, lopta je pogodila u koljeno Seada Kolašinca i završila u mreži Asmira Begovića. Međutim, i nakon šoka i rano primljenog gola, Zmajevi su pokazali sjajnu igru i, objektivno, bili bolji protivnik tokom većeg dijela prvog poluvremena. Najbolju je priliku imao Senad Lulić, ali njegov udarac krajnjim je naporom odbranio Romero. Do 65. minute Lionel Messi je bio neprimjetan na terenu, a onda je u svom klasičnom slalomu iza sebe ostavio sjajnog Muhamed Bešića i Ermina Bičakčića i sjajnim golom pogodio za 2:0. Selektor BiH Safet Sušić nakon toga izvršio je tri izmjene, te promijenio formaciju 4-2-3-1 u 4-4-2, a u igru je ušao VCedad Ibišević, koji postiže prvi gol za BiH na SP u 84. minuti za 2:1! Bez obzira na poraz, Zmajevi su večeras ODUŠEVILI. Vi ste ponos nacije! Vedad Ibisevic vs Argentina by Lawrence