907

Novajlija Velkoski se upisao u strijelce

M. H.
0
Fudbaleri Sarajeva u prvoj pripremnoj utakmici u Čitluku su savladali domaći Brotnjo rezultatom 4:0. Sarajevo je susret počelo u ovom sastavu: Bandović, Barić, Puzigaća, Muharemović, Trivunović, Radovac, Bišanović, Todorović, Stojčev, Travančić i Velkoski. brotnjo sarajevo Prvo poluvrijeme okončano je prednošću bordo tima od 2:0, pogocima Anida Travančića u 7. i Krste Velkoskog u 31. minuti. Posebno lijep je bio drugi pogodak, kojeg je makedonski napadač postigao iz slobodnog udarca. Bivšem centarforu Rabotničkog ovo je bio debi u bordo dresu, a obilježio ga je pogotkom i najvio da će na najbolji mogući način pokušati zamijeniti Nikolu Komazeca, koji je otišao u Južnu Koreju. Mladi golman tima s Koševa Emir Plakalo je već u 38. minuti zamijenio Dejana Bandovića, koji u prvom dijelu meča i nije imao većeg posla. U drugom poluvremenu priliku su dobili Čulov, Dupovac, Kovačević, Tadejević, Handžić, Vusljanin i Bilbija, dok je od 60. minute između stativa stajao i treći golman, Almin Abdihodžić. Pred kraj je priliku za igru dobio i mladi Aganspahić. U 69. minuti lijep ubačaj rezerviste Farisa Handžića i pogodak glavom još jednog rezerviste Adnana Kovačevića. 3:0 za Sarajevo. Samo dvije minute kasnije tim s Koševa je postigao i četvrti pogodak, a strijelac udarcem s bijele tačke bio je Nemanja Bilbija. Šef stručnog štaba tima s Koševa Robert Jarni poštedio je nastupa povrijeđenog Darija Purića, kao i Gojka Cimirota, te Dušana Jevtića.