08. 05. 2024 - 20:50
NAKON VELIKE DRAME U FINIŠU: Fiorentina drugu godinu uzastopno...
907
NAKON VELIKE DRAME U FINIŠU: Fiorentina drugu godinu uzastopno u finalu Konferencijske lige

0

Nogometaši Fiorentine prvi su finalisti Konferencijske lige nakon što su u revanš susretu polufinala kao gosti odigrali neriješeno 1:1 protiv Club Bruggea.

U prvoj utakmici Viole su slavile 3:2, te im je remi bio dovoljan da se domognu drugog uzastopnog finala ovog takmičenja nakon što su prošle sezone poraženi od West Hama rezultatom 2:1.

Club Brugge je poveo u 20. minuti golom Vanakena i anulirao je prednost tima iz Firence, ali italijanski tim je u samom finišu stigao do gola vrijednog finala.

Igrala se 85. minuta kada je Beltran realizovao jedanaesterac za konačnih 1:1 i prolaz u finale Fiorentine.

Finalna utakmica na programu je u Atini 29. maja, a rival Fiorentine bit će bolji iz duela između Olympiacosa i Aston Ville koji je na programu sutra. U prvom duelu Grci su kao gosti iznenađujuće slavili 4:2.