907
Aston Villa pred eliminacijom, Olympiacos priredio veliko iznenađenje sred Birminghama! Fiorentina na jedvite jade slavila

0

Odigrane su dvije utakmice polufinala Konferencijske lige.

Aston Villa je na svom terenu poražena od Olympiacosa rezultatom 2:4. El Kaabi je doveo Grke u vodstvo u 16. minuti, a u 29. je isti igrač povećao prednost svoje ekipe na 0:2. Nadoknada prvog dijela donijela je gol Watkinsa (1:2).

Golijada je nastavljena u drugom poluvremenu. Diaby je u 52. minuti izjednačio rezultat, da bi El Kaabi i Hezze pogocima u 56. odnosno 67. minuti timu iz Pireja donijeli vodstsvo od 2:4.

Treba dodati i da je engleska ekipa propustila veliku priliku u 84. minuti, kada Douglas Luiz nije iskoristio jedanaesterac.

U drugom susretu, Fiorentina je pobijedila Club Brugge sa 3:2. Viole su povele u petoj minuti preko Sottila, a u 17. Vanaken je vratio stvari na početak. Belotti je precizan u 37. minuti (2:1), da bi u 63. Thiago izjednačio rezultat. No, u 91. minuti Nzola je pogodio za 3:2., čime je donio pobjedu italijanskoj ekipi.

Treba napomenuti da je posljednjih pola sata gostujući tim igrao sa igračem manje, s obzirom da je u svega tri minute Onyedika zaradio dva žuta kartona.

Uzvratne utakmice na programu su 8. i 9. maja.