TRIJUMF ROĐENIH: Velež krupnim koracima grabi prema Evropi,...
907
TRIJUMF ROĐENIH: Velež krupnim koracima grabi prema Evropi, Zvijezda 09 jednom nogom u nižem rangu

0

Nogometaši Veleža su u 27. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine pobijedili Zvijezdu 09 rezultatom 3:1 i tako zadržali treće mjesto na tabeli.
Počelo je sjajno za domaće koji su poveli već u osmoj minuti susreta i to preko Ante Hrkaća koji je pogodio sa jedanaest metara čime je postavljen rezultat prvog dijela.

U 47. minuti susreta Zvijezda je izjednačila rezultat i to preko Petra Karaklajića nakon čega su uslijedili veliki napadi domaćih.

Oni su se isplatili u 75. minuti susretakada je rezervista Mihael Mlinarić pogodio za novo vodstvo Rođenih da bi tri minute kasnije Omar Pršeš majstorskim golom potvrdio pobjedu Mostaraca.

Rođeni su ostali na trećem mjestu na tabeli sa 46 bodova dok je Zvijezda i dalje posljednjeplasirana sa 17 bodova i praktički je već siguran sudionik nižeg ranga bh. nogometa.

U sljedećem kolu Velež će ponovo igrati na svom terenu i to protiv Sloge iz Doboja dok će Zvijezda 09 na svom terenu ugostiti Tuzla City.

Rezultat i strijelac:

Velež - Zvijezda 09 3:1 (Hrkać (p) 8', Mlinarić 75', Pršeš 78' / Karaklajić 47')