26. 05. 2023 - 08:06
BEZ POTREBE Mujakić u Turskoj napravio nevjerovatnu glupost i...
907
BEZ POTREBE Mujakić u Turskoj napravio nevjerovatnu glupost i pogurao rivale u finale kupa

0

Bašakšehira se plasirao u finale Kupa Turske nakon dramatičnog prolaska protiv Ankaragucua, a revanš utakmicu obilježio je i 25-godinšji bh. defanzivac Nihad Mujakić.

Naime, bivši igrač Sarajeva je u produžetku zbog prigovora sudijama zbog jednog auta zaradio dva žuta kartona, doslovno jedan za drugim, u dvije sekunde.

Mujakić je crveni karton dobio u 97. minuti kod rezultata 2:1 za Ankaragucu koji je tako anulirao prednost Bašakšehira iz prve utakmice (1:0) pa su se igrali produžeci.

Međutim, 14 minuta nakon Mujakićevog isključenja gosti su preko Kenyja iskoristili igrača više i prošli u finale.
Mujakić je u Ankaragucu stigao prošlog ljeta iz Sarajeva u transferu vrijednom 500.000 eura.

Nihad se potom ustalio u ekipi pa je ove sezone ubilježio 35 nastupa u svim takmičenjima.

Ranije u karijeri igrao još za Kortrijk, Hajduk i Beveren, ali još nikada nije dobijao poziv za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.