18. 03. 2023 - 20:47
Nevjerovatni Haaland se ponovo poigravao, City se sa 6:0...
907
Nevjerovatni Haaland se ponovo poigravao, City se sa 6:0 prošetao do polufinala FA Cupa

0

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u polufinale FA Cupa nakon što su danas na Etihad stadionu pobijedili ekipu Burnleyja rezultatom 6:0.

U redovima Cityja ponovo je briljirao nevjerovatni Erling Haaland koji je do 59. minute kompletirao hat-trick. Prvo je zabio u 32. minuti na asistenciju Alvareza, a onda ponovo samo tri minute kasnije nakon dodavanja Fodena. Ujedno je 2:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Haaland je hat-trick krunisao pola sata prije kraja utakmice, a igrači Cityja se tu nisu zaustavili.

Samo tri minute kasnije Alvarez postiže pogodak na asistenciju De Bruynea. Trener Cityja Pep Guardiola potom ubacuje Palmera umjesto Haalanda, a ovaj mu se odužio pet minuta kasnije nakon što je zabio peti gol za City.

Za konačnih 6:0 zaslužan je ponovo dvojac Alvarez-De Bruyne. Belgijanac je ponovo bio u ulozi asistenta, a Argentinac strijelca.

City je tako postao prvi polufinalista FA Cupa, a preostala tri tima dobit ćemo nakon duela Brightona i Grimsbyja, Sheffield Uniteda i Blackburna te Manchester Uniteda i Fulhama.