25. 01. 2023 - 17:24
Sarajevo u drugom poluvremenu slomilo otpor Famosa i...
907
Sarajevo u drugom poluvremenu slomilo otpor Famosa i uvjerljivo slavilo, dva gola Gruzijca obilježila finiš meča

PRIJATELJSKI MEČ

0

Fudbaleri Sarajeva su ostvarili pobjedu i u drugoj zimskoj provjeri, a nakon Međugorja su savladali i Famos.

Ekipa koju s klupe vodi Mirza Varešanović slavio je sa 5:1, a svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu utakmice. Dva je postigao mladi Gruzijac Giorgi Guliashvili.

Utakmica je počela odličnom prilikom za Famos u 2. minuti, ali je udarac jednog igrača ovog tima izblokiran.

Sarajevo do prve velike šanse dolazi u 26. minuti, kada Čirjak pogađa stativu s vrha šesnaesterca. Deset minuta poslije jedan igrač Sarajeva sa svega dva metra nije uspio da skrene loptu u gol, te je do odlaska na odmor ostalo 0:0.

U nastavku je slomljen otpor tima iz Hrasnice.

Već u 47. minuti je Sarajevo odigralo dobru akciju, a golom je kruniše Adnan Džafić, koji pogađa za 1:0.

U 54. minuti bordo momci prijete i nakon kornera, ali lopta ide preko gola, da bi potom opasno zaprijetio i Famos. Ramić je u posljednji tren dobro intervenisao.

Poslije sat vremena igre Sarajevo dolazi do drugog gola. Nakon kornera je mrežu Famosa zatresao mladi Haris Ališah, a u 64. minuti je Hamza Čataković pogodio za velikih 3:0.

Pravu golijadu smo dobili u posljednjih desetak minuta utakmice. U 82. minuti je za 4:0 pogodio mladi Gruzijac Guliashvili, a tri minute poslije Divjan postiže utješni gol za Famos.

Potom u 88. minuti Sarajevo dolazi do petog gola preko Guliashvilija. Postavio je Gruzijac konačnih 5:1.

Prijateljska utakmica, Međugorje:

Sarajevo – Famos 5:1 (Džafić 47’, Ališah 60’, Čataković 64’, Guliashvili 82’, 88’ / Divjan 85’)

Sarajevo: Šahinović, Vršajević, Martinović, Trako, Salčin, Đokanović, Čirjak, Ziljkić, Ikić, Varešanović, Oliveira.

U drugom poluvremenu igrali su: Dizdarević, Mulalić, Ališah (Nurković), Čelik, Tomašević, Mustafić, Ramić, Guliashvili, Avramovski, Džafić, Ćataković.

Famos: Karačić, Mulaosmanović, Sejtarija, Paro, Divjan, Ćatić, Vlahović, Fetahović, Aljić, Sokolović, Cibra.