01. 12. 2022 - 06:33
NOVINARI RMC SPORTVA TVRDE: Gol Griezmanna je POTPUNO...
907
NOVINARI RMC SPORTVA TVRDE: Gol Griezmanna je POTPUNO REGULARAN, Francuska će uložiti žalbu FIFA-i

MUNDIJAL U KATARU

0

Reprezentacija Francuske poražena je u posljednjem kolu grupne faze na Svjetskom prvenstvu od Tunisa sa minimalnih 1:0.

Iako su uspjeli da postignu gol duboko u sudijskoj nadokadni, tačnije u 101. minuti, gol Griezmanna je na kraju poništen.

JE LI OVO KRAĐA STOLJEĆA: Nikom nije jasno zašto je poništen gol Francuskoj u 101. minuti, pravila kao da se mijenjaju

Nikome nije jasno zbog čega je nakon konsultacija sa VAR-om dosuđena nedozvoljena pozicija, te je na kraju poništen gol Francuzima.

Vrlo pouzdani francuski mediji prenijeli su vijest kako će reprentacija Francuske uložiti žalbu zbog poništenog gola.

Izvori bliski RMC Sportu prenijeli su kako će Francuzi uložiti žalbu jer smatraju da je sudija pogriješio prilikom donošenja odluke.

"Pišemo ovu žalbu zbog poništenog gola Antoinea Griezmanna, iz našeg ugla gledanja. Žalba mora biti poslata u roku od 24 sata od završetka utakmice", rekao je izvor RMC Sporta.

Gol koji je postigao Griezmann je kako smatraju Francuzi bio regularan, te nikako nije smio biti poništen.

OVDJE pogledajte poništeni pogodak Tricolora.

Sreća za Francuze je ta da je greška došla u trenutku kada im rezultat na utakmici nije bio pretjerano važan, ali je nevjerovatno da se ovakve greške događaju.

Ukoliko Francuzi zaista ulože žalbu na ovu odluku sudije, pitanje je kakav će odgovor FIFA-e biti, ali i reakcija u nastavku Svjetskog prvenstva kada je riječ o sudijama i suđenju.