04. 08. 2022 - 20:44
Bivši nogometaš Sarajeva srušio Partizan golom za veliki preokret
907

0

Nogometaši AEK Larnace s Kipra pobijedili su Partizan na svom terenu rezultatom 2:1 u okviru 3. kola kvalifikacija Evropske lige.

Iako su Beograđani poveli golom Meniqa u 18. minuti, kiparski tim se nije predavao i vrlo brzo je uspio da poravna preko Garcije koji je u 34. minuti pogodio za 1:1.

Preokret i važnu pobjedu AEK-u donio je nekadašnji nogometaš Sarajeva i aktuelni reprezentativac BiH Hrvoje Miličević koji je u 70. minuti bio veoma snalažljiv nakon kornera i gužve, te je iz blizine pogodio za 2:1.

Gol Miličevića pogledajte ovdje.

Miličević je ponikao u Zrinjskom iz kojeg je otišao u Italiju. Na Apeninima je nosio dresove Pescare, Terama i L'Aquile, igrao je i u kazahstanskom Aktobeu, a za Sarajevo je igrao između januara 2020. i juna 2021. godine nakon čega je prešao u AEK.

U svojoj karijeri je bio prvak i sa Zrinjskim i sa Sarajevom, a sa Bordo klubom je osvojio i Kup BiH.