907
Norveška odigrala sjajan meč i pobijedila Španiju, očekuje nas velika drama u borbi za polufinale

EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

0

Rukometna reprezentacija Norveške pobijedila je selekciju Španije rezultatom 27:23.

Norvežani su odigrali sjajan meč večeras. Na poluvremenu su imali prednost od tri gola razlike, da bi u nastavku meča samo nastavili da održavaju to i na kraju povećaju za gol više.

Najveću prevagu u korist Norveške napravio je Sebastijan Barthold sa šest postignutih golova, odmah nakon njega slijede Magnus Gulerud, Erik Totf i Haral Reinkind sa po četiri.

Iz reprezentacije Španije se mogu ustaći Horhe Makeda Penjo sa šest golova, Aleks Abelo Gomez sa pet i Gedeon Villaplana sa tri gola.

Poljska, Rusija i Njemačka izgubili su šanse da se nađu u polufinale, a za mjesto među četiri najbolje selekcije na Evropskom prvenstvu iz grupe 2 borit će se Španija, Norveška i Švedska.

U posljednjoj rundi, snage će odmjeriti: Švedska – Norveška, Španija – Poljska, Njemačka – Rusija.