Srbija osigurala prolaz u osminu finala EP
907

Portugal poklekno.

0

Odbojkaši Srbije savladali su Portugal rezultatom 3:1, po seetovima 25:15, 25:21, 22:25, 25:17 Ovom pobjedom reprezentacija Srbije je matematički obezbjedila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

U prvom setu sve je teklo prilično lahko za reprezentaciju Srbije. Premda su Portugalci poveli 3:1, odmah je tim Slobodana Kovača preokrenuo i sredinom seta obezbjedio prednost od nekoliko poena. Ono što je doprinelo lahkom osvajanju prvog seta, jeste serija od šest poena za prednost Srbije od 22:13.

U narednom nešto ozbiljnija igra Portugalaca, ali nedovoljno dobra. Poveli su u ranoj fazi seta i sve vrijeme čuvali prednost. Srbija je iskoristila drugu set loptu i slavila 25:21.

Treći set su Portugalci preuzeli inicijativu i tijesno slavili 22:25.

U četvrtom, ispostavit će se posljednjem setu, Srbija je ozbiljno pristupila i završila set ubjedljivim rezultatom 25:17.