Španci obezbijedili četvrtfinale, Skandinavci gospodare grupom B
907

RUKOMETNI TURNIR NA OI

0

Bez iznenađenja na rukometnim terenima. Španci su pobjedom nad Brazilom (32:25) obezbijedili plasman u četvrtfinale, dok Danska i Švedska gospodare grupom B.

Dvostruki evropski prvaci, rukometaši Španije nakon neizvjesnijeg prvog dijela u kojem je viđeno mnogo golova (18:16), u drugom poluvremenu zatvaraju prilaze svom golu. U drugih 30 minuta igre Brazil je postigao samo devet pogodaka, dok je Španija postigla pet više, što je sa ona dva iz prvog poluvremena konačna razlika od sedam golova.

Najefikasniji igrač Španije bio je Feran Sole sa pet golova, a po četiri su dodali Abeljo Gomez (Abello), Raul Entrerios (Entrerrios) i Adria Figueras, dok se na drugoj strani istakao Žoao Pedro Silva (Joao) sa šest pogodaka.

Na pragu četvrtfinala iz grupe A je i Norveška, koja je danas na krilima Sandera Sagosena (7) i Magnusa Jondala (6) savladala Argentinu (27:23).

U grupi B vladaju Skandinavci. Na vrhu tabele su Danska i Švedska sa po tri pobjede iz isto toliko utakmica. Aktuelni svjetski prvaci Danci danas su pobijedili Bahrein sa 31:21, dok je Švedska savladala Portugal sa 29:28, iako je do finiša imala veću prednost.