Nigerija namučila SAD, Kina pregazila Portoriko
907

TURNIR ZA KOŠARKAŠICE

0

Košarkašice su na Olimpijskim igrama u Japanu danas konačno dobile šansu da pokažu šta znaju, a odigrano je nekoliko zanimljivih duela 1. kola.

Nakon što je Japan šokirao Francusku 74:70, uslijedila su dva derbija.

SAD su pobijedile Nigeriju rezultatom  81:72.  Amerikanke su uoči posljednje četvrtine vodile sa 70:50, Nigerija je potom uspjela da smanji na 67:75 na nešto više od tri minuta prije kraja, ali je selekcija SAD-a na kraju ipak slavila.

Najefikasnije u sastavu SAD-a, bile su Aja Vilson (A'ja Wilson) s 19 i Britni Griner (Brittney) s 13  poena, a kod Nigerije istakla se Ezine Kalu sa 16 koševa.

Belgija je pobijedila Australiju sa ubjedljivih 85:70, iako tako nije izgledalo tokom meča. Australija na poluvremenu vodila sa 41:37, a uoči posljednjeg kvartala sa 57:56.

Međutim, onda je uslijedila fenomenalna partija Belgijanki koje su na kraju slavile. Najefikasnije u sastavu Belgije, bile su Ema Meseman (Emma Meesseman) s 32, Antonia Delaere sa 17 poena. U poraženom sastavu najbolja je bila Ezi Magbegor s 20 koševa,

U posljednjem meču Kineskinje su pregazile Portorikanke sa 87:55.