15. 06. 2021 - 16:12
NA DANAŠNJI DAN: Reprezentacija BiH je po prvi put zaigrala na...
907
NA DANAŠNJI DAN: Reprezentacija BiH je po prvi put zaigrala na Svjetskom prvenstvu

Dan za pamćenje

0

Reprezentacija BiH, prije tačno sedam godina, 15. juna 2014. godine, zaigrala je po prvi put na Svjetskom prvenstvu.

Protivnik Zmajevima u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Brazilu bila je Argentina i to na kultnoj brazilskoj Maracani, a utakmica je odigrana pred 74.738 gledatelja.

Naša reprezentacija je na tom susretu doživjela poraz. Gauoči su došli u vodstvo već u trećoj minuti kada je autogol postigao Kolašinac.

Igrala se 65. minuta kada je Lionel Messi povisio na 2:0, a onda se historijski trenutak za Zmajeve desio u 85. minuti, budući da je Vedad Ibišević postigao prvi gol za našu reprezentaciju.