Nadal ispao sa Australian Opena
907
Nadal  ispao sa Australian Opena

0

Rafael Nadal je šokantno izgubio od Stefanosa Tsitsipasa u četvrtfinalu Australian Opena rezultatom 3:2 u setovima.

Nadal je danas nakon više četiri sata igre izgubio protiv šestog tenisera svijeta i to nakon vodstva rezultatom 2:0 u setovima.

Nadal je u prva dva seta igrao sjajno i napravio tri breaka iz isto toliko pokušaja na meču, dok istovremeno protivniku nije dozvolio nijednu break-loptu, te je prve dvije dionice igre riješio u svoju korist rezultatom 6:3, 6:2.

Tsitsipas se konačno razigrao u trećem setu kojeg je dobio nakon tie-breaka rezultatom 7:6(4). U četvrtom setu Grk je dobio čak tri prilike za break, a jednu je iskoristio i poravnao na 2:2 rezultatom 6:4 u četvrtom setu.

U odlučujućem petom setu Tsitsipas je stigao do jednog breaka kojim je uspio slaviti sa 7:5 i proći dalje nakon velikog preokreta.

Tsitsipas će u polufinalu igrati protiv Daniila Medvedeva koji je danas sa 3:0 savladao Andreja Rubljova.

Drugi polufinalni par čine Novak Đoković i Aslan Karacev.

Četvrtfinale: Nadal - Tsitsipas 6:3, 6:2, 6:7(4), 4:6, 5:7