21. 11. 2020 - 23:10
Ronaldo srušio Cagliari i izjednačio se s Ibrahimovićem na...
907
Ronaldo srušio Cagliari i izjednačio se s Ibrahimovićem na vrhu liste strijelaca

0

Juventus je u 8. kolu Serie A kao domaćin pobijedio Cagliari rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je Cristiano Ronaldo.

Portugalac je utakmicu riješio za svega četiri minute. Prvo je u 38. minuti postigao prelijep pogodak s ivice kaznenog prostora, a onda je u 42. minuti odlično reagirao u petercu i nakon kornera skrenuo loptu u mrežu.

Ronaldo sada ima osam postignutih golova u pet ligaških utakmica te dijeli prvo mjesto na listi strijelaca sa Zlatanom Ibrahimovićem koji je u istom broju utakmica postigao osam golova.

Juventus je sada drugi s bodom manje od Milana, dok je Cagliari 11. sa sedam bodova u odnosu na prvo mjesto.