Begović skrivio penal, gubio dva razlike, pa na kraju slavio...
907
Begović skrivio penal, gubio dva razlike, pa na kraju slavio pobjedu

0

Bornmut je u derbiju 12. kola Čempionšipa nakon preokreta savladao Reding 4:2. Gosti su na poluvremenu imali dva gola prednosti, ali je tim našeg Asmira Begovića u drugom dijelu postigao četiri gola i slavio vrlo važnu pobjedu.

Nije dobro počelo za Begovića i Bornmut. Gosti su poveli u četvrtoj minuti iz penala kojeg je skrivio upravo Begović, a u finišu prvog dijela Reding je udvostručio prednost i na odmor otišao sa sigurnih 0:2.

Međutim, domaći ne samo da se nisu predavali, već su u drugom poluvremenu zaigrali neuporedivo bolje i u razmaku od 56. do 59. minute izjednačili, a potpuni preokret dogodio se u 77. minuti kada je za 3:2 pogodio Luis Kuk (Lewis Cook).

Potvrda trijumfa Bornmuta stigla je u 89. minuti. Dominik (Dominic) Solanke je svojim drugim golom na meču postavio konačnih 4:2.