28. 10. 2020 - 23:55
Juventusu poništena tri gola, Barsa slavila u Torinu
907

0

Fudbaleri Barselone savladali su Juventus na gostovanju sa 2:0 u drugom kolu grupe E Lge šampiona.

Pogotke za Katalonce postigli su Usman Dembele u 14. i Lioneli Mesi u nadoknadi vremena iz penala.

Meč je obilježio i Alvaro Morata, koji nije imao sreće. Postigao je tri pogotka, ali mu je sve sudija Makeli poništio opravdano zbog ofsajda.

Izabranici Ronalda Kumana bili su bolji rival tokom čitave utakmice.

Prvu šansu je već na startu imao Antoan Grizman, koji je u 2. minutu pogodio stativu.

Samo desetak minuta kasnije je mnogo puta osporavani Dembele, poslije dodavanja Lionela Mesija, zalomio protivničke igrače, a potom uz malu pomoć Federika Kjeze savladao Vojčeha Ščesnija.

Imali su gosti još nekoliko prilika da povećaju vođstvo, a iskoristili su je u nadoknadi i to iz penala, kada je precizan bio Mesi.

Sve ovo je bilo dovoljno da ostvare trijumf u derbiju grupe i osame se na vrhu tabele.

U drugom meču ove grupe, Ferencvaroš i Dinamo iz Kijeva odigrali su 2:2.

Ukrajinska ekipa je bila blizu važne pobjede, ali je u finišu primila gol, prenosi "B92".

Bila je ovo važna utakmica u borbi za 3. mesto i proljeće u Evropi, pošto je teško očekivati da će Barselona i Juventus nekome dopustiti da se uključi u borbu za prve dve pozicije.

Dinamo je do vođstva došao u 28. minutu preko Cigankova, koji je realizovao penal.

Do poluvremena oni su uspjeli i da povećaju prednost, a strijelac je bio De Penja nakon sjajne kontre i asistencije Bujalskija.

Gosti su u drugom poluvremenu u potpunosti stali, nisu nijednom šutirali ka golu rivala, što je Ferencvaroš iskoristio i smanjio rezultat u 59. preko Enguena.

U samoj završnici imali su i igrača više nakon isključenja Sidorčuka, što im je dosta značilo i na kraju su u sudijskoj nadoknadi preko Bolija stigli do boda.

U narednom kolu sastaju se Ferencvaroš i Juventus, odnosno Barselona i Dinamo Kijev.

Ostale rezultate Lige šampiona pogledajte u nastavku.